Soome pitsitab eesti narkokullereid

08. mai 2001, 08:08

Skandinaaviat kanepist valmistatud uimastitega varustavad Hispaania eestlaste äri tabas tänavu valus tagasilöök, kui politsei pidas Soomes lühikeste vahedega kinni kümmekond suuri koguseid maale toimetada üritanud eesti narkokullerit, kirjutab Eesti Päevaleht.

Selle aasta esimese nelja kuuga on Soomes vahistatud üle kümne Eesti päritolu nais- ja meessoost narkokulleri, kelle juurest on leitud üle saja kilo Hispaania päritolu ha?i?it, marihuaanat ja kanepit.

Suurim tänavu Soomes eestlaselt kätte saadud kanepikogus on ligi 60 kilo, mis leiti hiljuti ühest autosse ehitatud peidikust. Suuruselt teine kogus ulatub 40 kiloni, mille Soome võimud tabasid tihedas koostöös Eesti piirivalve ja politseiga.

?Enamiku juhtumite puhul on olnud tegemist tõenäoliselt Maroko päritolu ha?i?iga, mis on Hispaaniast salakaubana Soome toimetatud,? ütles narkokullerite vahistamisel Soomega tihedat koostööd teinud keskkriminaalpolitsei narkogrupi komissar Märt Palo. ?Salakaubaveoks kasutati seejuures teed, mis ei läbi Eestit.?

Hispaaniast Soome saabunud narkokullerite sage paljastamine algas pärast Eesti ja Soome narkopolitsei ühisüksuse FinEsto loomist eelmisel aastal. Mitme narkokulleri vahistamiseni jõuti Soomes just tänu Eesti võimudelt saadud infole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing