Analüütik Maris Lauri ei välista hinnatõusu jätkumist

08. mai 2001, 12:21

Hansabank Marketsi makroanalüütik Maris Lauri sõnul näitab täna avaldatud tarbijahinnaindeksi üllatav kasvunumber, et hinnatõusuks on veel ruumi nii vaba hinnakujunduse kui ka reguleeritud hindadega kaupade osas.

Statistikaameti teatel tõusid selle aasta aprillis teenuste ja tarbekaupade hinnad võrreldes eelmise aasta sama ajaga keskmiselt 6,4%. Sealhulgas muutusid kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad 7,1% ja mittereguleeritavad hinnad 6,1%.

Kui toiduainete osas olid jätkuva hinnatõusu põhjused välised ning paljuski sõltuvad tooarinenappusest, siis muude kaubagruppide osas nagu näiteks eluase, transport ja riietus oli selline hinnatõus Lauri sõnul üllatuseks.

'Tundub, et ruumi hinna tõusuks vabalt kujuneva hinnaga kaupade osas on,' ütles Lauri viidates samale tendentsile ka reguleeritud hinnaga kaupade osas, kus mängib olulist rolli transpordi hinatõus.

Lauri ütles, et 6,1-protsendine tõus vabalt kujuneva hinnaga kaupade osas osutab sellele, et ülespoole minemiseks on veel ruumi. 'Ilmselt see elu nii kallis pole kui võiks oletada,' tõdes ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing