Tehnikaülikool koondub Mustamäele hiigellinnakusse

08. mai 2001, 08:44

Tallinna Tehnikaülikool tahab viie aastaga kulutada uute hoonete ehitusele ja kulunute uuendamisele sadu miljoneid kroone, et koondada kogu tehnikaõpe lähiaastatel Mustamäele oma linnakusse, kirjutab Postimees.

Tehnikaülikooli ühiselamu taga männisalus peesitavad tudengid ei tea veel, et mõne aasta pärast kõrgub põlispuude vahel uus energeetikateaduskonna hoone ja selle kõrval teadusraamatukogu.

Linnarahvaski saab aastate pärast valminud spordikompleksis end tenniseplatsil maandada või basseinis ujuda.

Ühtse, 65 hektaril ehk Põlvast pisut suuremal alal laiuva ülikoolilinnaku rajamiseks on haldusdirektor Peep Jonase arvates vaja vähemalt 250-300 miljonit krooni.

Linnaku rajamist näeb ette tehnikaülikooli arengukava, mille eesmärk on edendada inseneriasjandust ja ettevõtlust - riigile esmatähtsaks kuulutatud ala.

Uue spordihoone ehitus on juba alanud. Sellel aastal seisab ees ka esimese ühiselamu ümberehitamine ja aula renoveerimine. Ülikooli juhid loodavad alustada ka energeetikateaduskonna hoone ehitust.

Esimesel aastal kavandatud rohkem kui 100 miljoni krooni suuruste kulutuste tarbeks on ülikool võtnud riigi tagatisega pangalaenu ning asunud müüma oma seni linnas hajali asetsevat kinnisvara.

?Selge on see, et oma jõududega me hakkama ei saa,? on Peep Jonas veendunud. Arengukavas olevad teised spordihooned ning uus ühiselamu on plaanis valmis ehitada erakapitali toetusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing