Toiduliit süüvib euronõuetesse

08. mai 2001, 12:41

Eestti Toiduainetööstuse Liidu (ETL) korraldab kolmepäevalise seminari 'Euroopa seadusandlus toiduainete valdkonnas ning praktilised aspektid selle rakendamisel', teatab toiduliit.

Homme hotell Central konverentsikeskuses algav seminar on seni toiduainete valdkonnas Euroopa Liidu seadusandlust tutvustavatest teabeüritustest põhjalikeim.

Eesti Toiduainetööstuse Liidu tegevdirektor Helve Remmeli teatel korraldab Toiduliit seminari koostöös Euroopa Liidu Toidu- ja Jookidetööstuse Konföderatsiooniga (CIAA).

'Osad meie toiduainetööstuse ettevõtted pole veel euronõudeid endile sisuliselt teadvustanud. Samas tuleb meil neid ekspordi alal järgima hakata igal juhul - sõltumata sellest kas me kuulume Euroopa Liitu või mitte ,' ütles Remmel.

Toiduainetööstuse ettevõtetele suunatud seminari kandvateks teemadeks on Euroopa Liidu uue toiduseaduse (Food Law) ja loodava järelvalveüksuse (Food Authority) tutvustamine. Samuti nii Eesti kui teiste riikide kogemuste analüüs Euroopa Liidu nõuete sisseviimisel toiduainetööstustesse. Põhjalikult käsitletakse seminaril veel toiduohutuse, heade hügieeni- ja tootmistavade, veterinaar- ja toidukontrolli ning toidu märgistamisega seotud teemasid.

Eesti Toiduainetööstuse Liit on 1993. aastal asutatud toiduainetööstuse ettevõtete ja erialaliitude katusorganisatsioon. Toiduliidu liikmeteks ning koostööpartneriteks on 25 erialaliitu ja üksikettevõtet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing