Firmad esitavad maksuametile vigaseid andmeid

08. mai 2001, 08:04

Firmade raamatupidajad esitavad maksuametile näpuvigade tõttu massiliselt valeandmeid oma töötajate kohta, mida on sunnitud hiljem parandama, kirjutab Eesti Päevaleht.

Halvimal juhul ei märgata tekkinud vigu, mistõttu jääb näiteks töötaja sotsiaalkindlustus arvestamata või tehakse seda valesti.

?Suured ettevõtted teevad ridamisi töötajate kohta käivates maksuametile esitatud deklaratsioonides näpuvigadest tingitud apsakaid,? kinnitas pensionikindlustuse registriosakonna juhataja Aili Ilves. Tema sõnul tehti möödunud aastal raamatupidajatele14 000 sellekohast ettekirjutust. Põhilised näpuvead on seotud vale isikukoodi või puudulike maksuandmetega.

?Telefon on pidevalt punane, inimesed helistavad ja ütlevad, et pole kunagi sellises asutuses töötanud,? kirjeldab Ilves. ?Sotsiaalkindlustusametil jäi möödunud aastal rohkem kui tuhat inimest vale isikukoodi tõttu identifitseerimata. Maksuametil on see number veelgi suurem.?

Maksuameti registritalituse juhataja Heidi Lillemägi kinnitusel parandas näiteks Eesti Post selle aasta märtsis ja aprillis möödunud aasta veebruari, märtsi, novembri ja detsembri saadetisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing