Eesti Looduse toimetus sai koondamisteated

08. mai 2001, 08:40

Ajakirja Eesti Loodus peatoimetaja Uno Siitan jagas toimetuse kaheksale töötajale eile välja koondamisteated, sest segase omanikeringi paljastumise tõttu on keskkonnaministeerium lõpetanud ajakirja väljaandmise toetamise, kirjutab Postimees.

Koondamisteateta jäid vaid peatoimetaja ise, tegevtoimetaja ja raamatupidaja.

Viimased 40 aastat Eesti Looduses töötanud ja eile koondamisteate saanud toimetaja Ilmar Kask ütles, et Siitan oli väitnud, et praegu pole toimetusel tööd pakkuda.

Lähipäevil peaks ilmuma Eesti Looduse maikuu number, kuid juuninumber, mille küljendamine on alanud, ei ilmu, ja ilmselt ei tule ka juulinumbrit.

Siitan, kelle telefon eile ei vastanud, oli ajakirjanike jutu järgi lubanud uusi rahastajaid otsida, et 1933. aastal asutatud ja 1958. aastast järjepidevalt ilmunud ajakiri saaks siiski ilmumist jätkata.

Aprilli lõpus lõpetas keskkonnaminister Heiki Kranich OÜga Eesti Loodus sõlmitud lepingu, mille alusel eraldati samanimelise ajakirja väljaandmiseks riigieelarvest raha.

Vahetult enne seda oli ilmnenud, et OÜ tegelik omanik on segase taustaga offshore-firma. Alates 1995. aastast on riik Eesti Looduse väljaandmist toetanud umbes 1,5 miljoni krooniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing