10. mai 2001, 00:00

Ehkki Ameerika Ühendriikide majanduse seis ei ole kiita, kavatseb tubakakontsern Philip Morris börsile tuua suure toiduainefirma Kraft Foods ja saada aktsiate eest 154,4 miljardit Eesti krooni.

Sellest ainuke suurem noteerimine oli mullu, kui telekommunikatsioonifirma AT & T Wireless noteerimine tõi sisse 185,9 miljardit krooni.

Philip Morris paneb müüki 280 miljonit Kraft Foodsi aktsiat, mille hinnaks on arvestatud 26?31 dollarit. Philip Morris on plaaninud Kraft Foodsi müüki eelmisest suvest ja leiab, et nüüd on selleks saabunud sobiv hetk, sest algselt kavatses ta müüki panna aktsiaid ?ainult? 87,7 miljardi krooni eest.

Kraft Foods on üks maailma suurimaid toiduainetootjaid, mille käive oli mullu 465 miljardit krooni. Krafti tooteid müüakse 140 riigis. ÄP Online

Soome telekommunikatsioonifirma Nokia peadirektor Jorma Ollila ostis 26 miljoni Eesti krooni eest oma firma aktsiaid. Üllatavaks muudab selle asjaolu, et see on tema esimene aktsiaost 80ndatest aastatest peale, kirjutab Rootsi ärileht Dagens Industri.

Juba pikka aega on pälvinud tähelepanu, et Ollila ei ole kasutanud ühtki saadud Nokia optsiooni aktsiate märkimiseks. Selle asemel on ta ostnud väiksemaid aktsiapakke teistes firmades. Ollila on seni teeninud Nokia optsioonidega 1,16 miljardit Eesti krooni ja esimesel võimalusel need kohe maha müünud. Ollila ostis 47 500 Nokia aktsiat ja kokku on tal neid nüüd 65 000, millega ta on Nokia juhtkonnas aktsiate arvult kolmas omanik. ÄP Online

Saksa tehnoloogiaettevõte Siemens on Financial Timesi andmetel planeerimas käesoleval aastal juba kolmandat suurt vallandamist.

Siemens avaldab oma ühe komponendina tööjõu vähendamist sisaldava kulude kokkuhoiuprogrammi täpsemad detailid Londonis analüütikutele peetaval presentatsioonil.

Meetmed töötati välja eelmisel nädalal toimunud juhatuse koosolekul, kava koostamise põhjuseks oli kommunikatsioonitehnoloogia kvartalikasumite langemine. ÄP Online

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing