Koolipiima raha eest ostetakse valesid tooteid

09. mai 2001, 10:52

Põllumajandusministeerium ning Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) paluvad tungivalt kõigil koolipiimaprogrammis osalevatel koolidel ja omavalitsustel väga täpselt järgida koolipiimatoetuse kasutamise tingimusi. Kui nõudeid ei järgita, jäävad koolid toetusest ilma.

PRIA pistelise kontrolli tulemusena on selgunud, et koolipiimatoetuse raha eest on tihti ostetud tooteid, mis ei vasta sotsiaalministri määrusega kinnitatud koolipiimaprogrammi toodete nimekirjale ja nõuetele. Lisaks ei ole ostetud tooted sageli Eesti päritolu ning esitatud aruannetel puuduvad piimatoodete nimetused ja kogused.

Põllumajandusministeerium ja PRIA tuletavad meelde, et koolipiimaprogrammis osalemine on kõikidele koolidele ja omavalitsustele vabatahtlik, kuid kõik osalejad peavad järgima toetuse kasutamise tingimusi.

Koolid ja omavalitsused, kes ei ole kinni pidanud sotsiaalministri määrusega kinnitatud koolipiimatoetuse kasutamise tingimustest ning kus tuvastatakse kohapealse kontrolli või IV veerandi aruannete kontrollimisel vigu, jäävad järgmise õppeaasta II õppeveerandil toetusest ilma. Koolipiimatoetuse kasutamise aruanded III õppeveerandi kohta tuleb esitada PRIAle koos järgmise õppeaasta I veerandi taotlusega 13. augustiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing