Tallinna Soojuse rendile andmise tingimused võivad halveneda

09. mai 2001, 08:07

Kuna korteriühistud eelistavad soodsat gaasikütet, väheneb järjest Tallinna Soojuse klientide arv ning firma võimaliku rendileandmise tingimused võivad linna jaoks halveneda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinnas asuva Siili 7/9 korteriühistu juhatuse esimees Ants Ritso ütles, et ühistul on oma katlamaja olnud juba poolteist aastat ning selle aja jooksul on korteriühistu peale hoitud kokku suur hulk raha. Ritso arvutuste kohaselt on korteriühistu, kes oli varem Tallinna Soojuse klient, peale gaasikatlamaja ehitust aastaga kokku hoidnud umbes 130 000 krooni.

Tallinna Soojuse juhatuse esimees Jaak Ziugov tunnistas, et viimasel ajal on üha rohkem kliente loobunud Tallinna Soojuse kliendiks olemisest.

?Paljud korteriühistud paigaldavad ning paljud soovivad paigaldada lokaalkatlamaju, kuid see tendents pole meie jaoks katastroofiline. Samas saame me ka kliente juurde, sest soojatarbijaid tuleb pidevalt juurde,? ütles Ziugov.

Tema sõnul võib klientide vähenemine mõjutada ettevõtte plaanitud rentimist. ?See risk on olemas, eriti siis, kui tarbimine väheneb,? lisas ta.

Ettevõtte rentimist koordineeriva Tallinna abilinnapea Ivar Virkuse väitel ei ole linnavalitsuses aga monopoli loomisest kõneldud. ?Õigusruum ei määratle soojatootmispiirkondi, kuigi see oleks ilus küll,? möönis Virkus.

Tema sõnul on see kellegi populistlik väide, nagu võiks võimalik rendihind kukkuda või huvilised kaoksid, kuna ettevõttel pole eriõigusi.

?Rendilevõtjad on äririskidest teadlikud,? rääkis Virkus, tunnistades, et Tallinna Soojus võib osa oma olulisi kliente kaotada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing