Börsiülevaade: Cisco kahjum võib morjendada vaid Telekomi aktsiat

09. mai 2001, 10:05

Internetivõrkude väljatöötaja Cisco esimene kvartalikahjum läbi ajaloo on mõjunud avanenud Euroopa börsidele kergelt halvavalt. Ettevõte tunnistab, et peamine süü seisneb globaalse majanduse jahtumises.

Tallinna börsil noteeritud aktsiatele ei tohiks Cisco majandustulemus eriti mõjuda. Kui, siis ainult uue majanduse ettevõttele Eesti Telekom <GR#EE.ETL>.

Eile lõid börsi särama suured plokktehingud ja seda mitte ainult börsi liideraktsiatega. Börsisüsteemi käive küündis teisipäeval 14 mln kroonini. Sellest 2,7 mln jäi Tallinna Kaubamaja ja 1,4 mln erastamisväärtpaberi kanda.

Tallinna Kaubamaja aktsia <GR#EE.TKM> nõrgenes päevaga 4,6% 65 kroonini.
Aktiviseerunud kauplemine viis jaekaubandusettevõtte aktsia hinnanoteeringute vahe tavapäraselt 5 kroonilt 2 kroonini.

Romet Tepper Hansabank Marketsist ütles Äripäevale, et Kaubamaja aktsia tõi alla üks suurem müügiorder, aga 65 krooni juures oli taas tunda ostu- ja müügihuvi tasakaalu.

Erastamisväärtpaber <GR#EE.EVP>, mis on viimasel ajal näidanud aegamisi vaikset odavnemist, langes eile esimest korda viie ja poole kuu jooksul läbi 60 sendi joone, sulgudes 59,2 sendil ehk 1,3% miinuses.
Tepperi sõnul on ülioptimism EVP suhtes hetkel jahtunud ning väärtpaberihinda viib alla lühiajaline müügisurve, mis on seotud maareformi aeglasema kulgemisega. Lühiajaline müügisurve võib Tepperi sõnul veel jätkuda.

Positiivselt jätkas eile Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, sulgudes viimase kolme aasta kõrgeimat taset tähistaval 53,70 kroonil. Normaalset huvi näidati aktsia vastu lisaks Tallinnale üles ka Frankfurdi börsil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing