Tallinna Keskturu juht saab mõrvasüüdistuse

09. mai 2001, 08:10

Prokurör Inge Brand andis keskkriminaalpolitseile nõusoleku esitada Tallinna keskturu juhile Vadim Poli?t?ukile süüdistus endise abilinnapea Mait Metsamaa mõrva organiseerimises, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Arutasime politseiga ja leidsime, et süüdistusmaterjali on piisavalt selleks, et võib süüdistuse esitada,? ütles Brand. Ta lisas, et süüdistuse esitamine sõltub uurija töökoormusest, kuid ilmselt jõuab see lähema paari päeva jooksul prokuratuuri kinnitamiseks.

Mullu novembris nappis politseil Poli?t?ukile süüdistuse esitamiseks tõendeid.

Samas oli politseile juba siis teada, et just tema kutsus endise abilinnapea Metsamaa mõrvahommikuks keskturule, et leppida kokku väidetavalt turu soodsa erastamisotsuse eest lubatud 3 miljoni krooni suuruse pistise maksmine.

Detsembrist kuni märtsi alguseni aktiivse jälitustöö tulemusena Poli?t?uki vastu kogutud süütõendite hulgas on Brandi sõnul nii otseseid kui kaudseid tõendeid.

Veendumaks, et plaanitav süüdistus tõepoolest kohtuistungil süüdimõistva otsuseni viib, lasi prokurör Brand kriminaalasja materjalidel tutvuda ka oma vahetutel ülemustel, kes samuti toetasid süüdistuse esitamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing