Peatselt enam ise maja ehitada ei tohi

10. mai 2001, 08:46

Majandusministeeriumis on ette valmistatud seaduseelnõu, mille jõustudes tohib ühepereelamut ehitada ainult ettevõtja, kes on registreeritud ?Riiklikus erinõuetega tegevusaladel tegutsevate ettevõtjate registris?, kirjutab Maaleht. Sinna registrisse kantakse ainult kõrgharidusega ehitusspetsialistid.

Praegu kehtiva planeerimis- ja ehitusseaduse järgi võib igaüks endale ise ühepereelamu, taluhoone või suvila projekteerida. Ning ka ise valmis ehitada, kui oskab. Arhitekt või insener kinnitab projekti, kohalik omavalitsus annab ehitusloa.

Uue seaduse üks väljatöötajatest, majandusministeeriumi ehitusregulatsiooni talituse juhataja Kalev Pikaru põhjendas seadust sellega, et ehitamise juurest tahetakse eemale tõrjuda võhikuid. ?Küsimus on ju selles, kas inimene, kes pole ehitust õppinud, on pädev maja nii ehitama, et see oleks ohutu,? rääkis Pikaru.

Ka on seadusemuutjatel pinnuks silmas ehitusmeistrid, keda majaehitajad on endale appi võtnud ning töö eest raha otse peo peale laovad. ?Tahame seadusega kärpida musta turgu,? sõnas Pikaru.

?Kui enam ise ehitada ei tohi, siis mina ei saaks kindlasti endale oma maja,? lausus Kuressaare õhtukeskkooli õpetaja Aili Porila, kes ehitab poegade ja venna abiga Kuressaare külje alla maja. Vend töötas enne ehitusfirmas, nüüd on kolmanda grupi invaliid.

?Mina ei jaksaks küll firmat palgata, siis läheks ehitamine vähemalt poole kallimaks,? tunnistas Porila. ?Praegu tööjõu peale raha ei kulu, saame oma perega hakkama.?

Projekti tegi EPMÜs maastikuarhitektuuri õppiv vanem poeg, noorem poeg õpib samas ehitust. Porilate kodu tuleb Kaarma valda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing