Lepingu allkirjastamisega viivitavad raudteejuhid võivad kohad kaotada

10. mai 2001, 08:16

Riik võib Eesti Raudtee juhatuse lähiajal välja vahetada, sest hoolimata erastamisagentuuri nõudmisest allkirjastada raudtee erastamise leping tänaseks, ei jõua juhatus seda tõenäoliselt teha, kirjutab Postimees.

Eesti Raudtee juhatuse esimees Parbo Juchnewitsch ütles eile õhtul, et lepingu ja kõigi selle lisadega ei ole jõutud veel põhjalikult tutvuda, mistõttu ei pruugi nad seda täna ka veel kinnitada.

?Tegemist on ligi 400leheküljelise ingliskeelse tekstiga, mis on nii spetsiifiline, et sellest arusaamisega on kohati raskusi,? lausus Juchnewitsch.

Tema kinnitusel ei ole juhatus saanud ka volitusi oma nõukogult selliste dokumentide allkirjastamiseks. ?Selliste dokumentide kinnitamine ei kuulu meie igapäevatöö hulka, mistõttu peab nõukogu meile enne piisavad suunised andma,? lisas Juchnewitsch.

Riigi esindajana omanikuna Eesti Raudtee tööd juhtiva teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänava sõnul ei ole tegelikult põhimõttelist vahet, kas lepingul on raudtee juhtide allkirjad või mitte, sest leping on juba sõlmitud ja nende kinnituse puudumise tõttu see kehtivust ei kaota.

Samas ei välista Tänav seda, et riik võib allkirjade kirjutamata jätmise korral raudtee juhtkonna välja vahetada, kuid mingit kindlat otsust selle suhtes langetatud ei ole.

Erastamisagentuuri esindaja Katrin Kivi sõnul on agentuur seda meelt, et raudteejuhid on nõukogult lepingu allkirjastamiseks piisavad volitused saanud. ?Seetõttu ootame jätkuvalt tänaseks neid allkirju ning kui neid ei tule, siis võtame ka vastavad meetmed tarvitusele,? lausus Kivi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing