Aü ja politsei hoiatavad äärmusrühmituste eest Ida-Virumaal

10. mai 2001, 08:08

Mitmed Ida-Virumaa ametiühinguliidrid ja politseijõudude esindajad ei välista, et majanduslike probleemide kuhjumisel hakkavad toetust koguma seni väikesed äärmusgrupid, kirjutab Postimees.

?Mida varem riik lahendab inimesi häirivad sotsiaal-majanduslikud mureküsimused, seda kaugemale vajub ka terrorismi- ja vasakäärmuse tont,? ütles mõned päevad tagasi ka kaitsepolitsei (kapo) peadirektor Jüri Pihl.

Tema alluvad hoiavad pilku peal nii paremäärmuslikel Vene ideed propageeriva Barka?ovi partei ja eestlastest skinheadŽide kui ka vasakäärmuslikul Limonovi partei esindajate siinsetel askeldamistel.

Nii näiteks ei saa Venemaa neonatside Eesti organisatsioon levitada oma ajalehe Kolovrat (tõlkes Haakrist) viimast numbrit, sest kapo konfiskeeris trükikojas kõik selle tuhat eksemplari.

Ida-Virumaa päevalehe Põhjarannik juhtajakirjanikke Erik Kalda möönis, et seni pole paremäärmuslikud barka?ovlased ega vasakäärmuslikud limonovlased Kirde-Eestis eriti märgatavad. ?Sotsiaalsete pingete süvenedes võib aga äärmuste mõjujõud tõusta,? lisas Kalda.

Seni on Kirde-Eestis äärmused kõrvale surunud tugevad ametiühingud. Ent Vladimir Aleksejev - Narva ametiühingute keskuse juht - tunnistas, et ka osa ametiühingulastest nõuab oma liidritelt jõulisi aktsioone. ?Näiteks streike,? täpsustas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing