Ehitusseaduse piirangud ähvardavad tõsta kinnisvara hindu

11. mai 2001, 13:55

Uue senisest suuremaid piiranguid kehtestava ehitusseaduse vastuvõtmisel võivad kinnisvara hinnad tõusta kuni 15 protsenti, ütles kinnisvarafirma Uus Maa tegevdirektor Jaanus Laugus, teatab Postimees Online.

«Igasugused kitsendused ja vabaturu piirangud soodustavad tavaliselt hindade tõusu,» sõnas Laugus.

Kui uuest seadusest tulenev piirang hakkab kehtima, siis tõusevad Lauguse prognooside kohaselt umbes kuue kuu või aasta pärast ka ehitushinnad. Sellest tulenevalt kerkivad ka kinnisvara hinnad umbes 10-15 protsenti, lisas ta.

«Kehtiv seadus tagab piisavalt tõhusa järelvalve, et võhikud ehitamisest eemal hoida,» selgitas ta. «Küsimus on selles, kas on mõtet veelgi piirata spetsialistide ringi, kes ehitusettevõtlusega on tegelevad. Omanik ise võib ka praegu ehitada vaid kohaliku omavalitsuse nõusolekul.»

Samas möönis Laugus, et on loomulik, kui ehitustöid teostavad oma ala asjatundjad ning on mõistlik ,et ehitusettevõtjatel oleks oma register, mis annab võimaluse töö tellijal saada kogu infot ehitajate kohta ühest kohast. «Ent üleliigne on nõudmine, et ehitaja peab olema kõrgharidusega ehitusettevõtja,» lisas ta.

Lauguse hinnangul on neid inimesi üsna vähe, kes endale ise maja ehitavad. Enamiku majasid ehitavad ehitusettevõtjad, kes peavad seaduse järgi andma ehitisele vähemalt kaheaastase ehitusgarantii.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing