Isamaaliidus kavandatakse Jüri Mõisale ministrikohta

11. mai 2001, 08:14

Tallinna võimukoalitsiooni päästmiseks on Isamaaliidu juhtkond mõelnud Jüri Mõisale mõne muu ametikoha pakkumist, mõnel väitel on peetud silmas teede- ja sideministri kohta, kirjutab SL Õhtuleht.

Riigikogu Isamaaliidu fraktsioon on ühemõtteliselt nõudnud Jüri Mõisa lahkumist linnapea kohalt. ?Seda tehti ultimatiivses vormis ja Tallinna organisatsioon ei pruugi sellises toonis kirjale hästi vaadata,? kinnitati SL Õhtulehele põhjusena, miks Isamaaliidus on tekkinud mõte Mõis Tallinnast ära meelitada talle samaväärset töökohta pakkudes. ?See annab Mõisale väärika võimaluse taganeda nii, et ta ei pea end kaotajaks tunnistama.?

Mõte koostööst Keskerakonnaga, eriti Edgar Savisaarega, on Isamaaliidu ühe juhi otsesel hinnangul mõeldamatu. Kuid Reformierakonna ja Mõõdukate eemaldumisel praegusest võimuliidust Tallinnas ei oleks Isamaaliidul muud valikut. ?See pill oleks liialt kibe,? nentis erakonna juhatuse liige konfidentsiaalselt SL Õhtulehega kõneldes.

Jüri Mõis on kohtunud riigikogu Isamaaliidu fraktsiooni esimehe Tiit Sinissaaare ning juhtideoloogi Andres Herkeliga, kuid ametlikku teadet kohtumise tulemusist pole avaldatud. Siiski kinnitati, et Mõis on mõnedel tingimustel nõus kaaluma teisele vastutavale ametikohale asumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing