Rootslased põgenevad Brüsselist eurokraadi ametist

11. mai 2001, 12:18

Igale Euroopa Liidu liikmesriigile on Euroopa Komisjonis ettenähtud kõrged eurokraadi ametid. Veel mõni aasta tagasi kuulus rootslastele 12 nn A1 ja A2 taseme ametikohta (peadirektorid ja direktorid), nüüd on neis ametites järel veel ainult neli rootslast ning valitsus peab tõsist vaeva nägema, et leida nende asemele vastava kvalifikatsiooniga inimesi.

Kojumineku põhjuseks on asjaolu, et rootslastele lihtsalt ei meeldi töötamine ja elamine Brüsselis. See puudutab ka madalama ameti pidajaid, nagu tõlgid ja sekretärid, kirjutab Dagens Industri.

Rootslaste sõnul on Euroopa Komisjon pooleldi poliitiline organisatsioon, mis tähendab, et kõrges ametis otsuste tegemisel tuleb kaasa mängida poliitilises mängus, mis olevat raske. Teiseks on rootsi ametnikud harjunud suhteliselt iseseisvalt toimima, kuid EK jäik hierarhia seda ei võimalda. Kolmandaks venivad tööpäevad Brüsselis kella 20-ni välja. Lisaks peavad nad Brüsseli elutingimusi kehvaks ning seepärast ei tõmba neid sinna isegi kõrgem palk. Peadirektori põhipalk kuus on ca 215 000 Eesti krooni, maksud umbes 20% ja pensionile saab 60-aastaselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing