Kinnisvarafirmade Liit taunib Merirahu kinnisvaraarendaja süüdistamist

11. mai 2001, 13:33

Kinnisvarafirmade Liit taunib Merirahu elamurajooni arendaja ASi Hestlingeri süüdistamist Kakumäe pankranniku lõhkumises, kuna arendajal on teostatud töödeks olemas kõik vajalikud load ja kooskõlastused, teatas Liidu tegevdirektor Tõnis Rüütel.

?Kinnisvaraarendajaid on antud juhtum teinud murelikuks,? rääkis Rüütel. ?Põhjus on selles, et kinnisvaraarendajad lähtuvad oma igapäevast tööd tehes seadustest ja normatiivaktidest. Praeguses olukorras nõutakse arendajalt asju, mis ei ole äritegevusega kooskõlas ja millele mõtlemine ei ole mitte arendaja, vaid riigi ülesanne. Selleks seadused ja load ongi, et neid täita ja järgida.?

Rüütli sõnul on Kinnisvarafirmade Liidu liikmed murelikud seetõttu, et tegemist ei ole mitte niivõrd ühe firma probleemiga, vaid analoogselt võidakse käituda ka teiste arendusprojektidega. ?Milleks siis kooskõlastusi ja lubasid taotleda, kui nende olemasolu ei oma mingit tähtsust,? rääkis Rüütel. ?Poliitiline kemplemine ei tohi kahjustada firmade ärihuve, kui nad on käitunud seadust ja kehtivat korda jälgides.?

Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse liige, Merirahu elamurajooni arendaja Aivar Aigro ütles, et olukorra muudab kurbnaljakaks seik, et arendaja pakkus ametnikele välja ka võimaluse astangu jätmiseks looduslikuks, kuid seda varianti ei toetatud.

?Meie arendajana oleksime loodusliku astangu säilimise korral säästnud hulga raha,? lisas Aigro. ?Kaldakindlustustööd ei olnud kuidagi seotud meie sooviga kasumit maksimeerida, pigem vastupidi ? tööd suurendasid toote omahinda.?

Eesti Kinnisvarafirmade Liit on asutatud 1994. aastal. Liitu kuulub 25 liiget. Kinnisvarafirmade Liidu peaülesandeks on kaitsta Eesti kinnisvarafirmade seaduslikke huve.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing