Mõõdukate pööre vasakule kõigutab võimuliidu koostööd

11. mai 2001, 08:06

Rahvuslik-konservatiivne Isamaaliit ja liberaalne Reformierakond tajuvad valitsuses üha selgemalt, kuidas kolmas võimupartner Mõõdukad tahab riigijuhtimist vasakule keerata, kirjutab Postimees.

Rahvaerakond Mõõdukad kinnitab 19. mai kongressil uue programmdokumendi, mis osa parteliikmete arvates peab tähendama ka jõulist pööret vasakule - astmelise tulumaksu, ettevõtete tulumaksuvabastuse kaotamise ning riigi mõju kasvatamise suunas.

Tugevaim kandidaat uueks Mõõdukate esimeheks on välisminister Toomas Hendrik Ilves, kes hoiatab liberalismiga ülepingutamise eest juba mitte üksnes Eesti, vaid kogu Euroopa tasemel, pidades sotsiaalmõõtme tähtsustamist võtmeküsimuseks ka Euroopa Liidu populaarsuse tõusul rahva seas.

19. mail Tallinnas rahvusraamatukogu saalis kavatseb Mõõdukate üldkogu võtta vastu ka pöördumise olukorrast riigis, mis sõnastab nende nägemuse praegusest asjade seisust.

End uues programmi eelnõus selgesõnaliselt sotsiaaldemokraatideks kuulutavad Mõõdukad nõuavad Kallaselt ka järgmise aasta riigieelarve täitmiseks järeleandmist - rahandusministeerium pakub eelarve kogumahuks napilt üle 33 miljardi krooni, ning kulutusi veelgi väiksemaks, Mõõdukad aga nõuavad 34miljardilist eelarvet.

Reformierakonna esimees Siim Kallas pidi samas oma parteikaaslaste ees tõdema, et sotsialistidest võimukaaslastega käib vaidlus pensionikorralduse muudatuste ja tööturgu kujundavate seaduste üle.

?Üha tähtsamale kohale eelarves tõusevad igasugused abirahad,? kinnitas Kallas, ega väljendanud selle üle valjuhäälset heameelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing