Sposato sai teise kriminaalsüüdistuse tolliametilt

11. mai 2001, 14:49

Tolliamet esitas neljapäeval itaallasest ärimehele Giovanni Sposatole salaja valuuta Eestisse toimetamise eest kriminaalsüüdistuse, teatas ameti pressiesindaja Sirje Kaupmees. Samuti lasub mehel varasem süüdistus vara hävitamisele õhutamises, mille eest ta hiljuti kautsjoni vastu vabastati.

Toll esitas Sposatole süüdistuse kriminaalkoodeksi paragrahvi alusel, mis käsitleb vastutust salakaubaveo eest ning võimaldab kohtus süüdimõistmisel meest karistada rahatrahvi, arestiga või vabadusekaotusega kuni kolme aastani. Kriminaalasja menetleb tolliamet ise.

Kaupmehe sõnul Sposato end süüdistuse vastuvõtmisel süüdi ei tunnistanud. Temalt ei võetud seekord ka vabadust.
Sposato jäi tollile vahele, kui üritas pühapäeval lennukiga Suurbritanniast Eestisse tulles salaja üle piiri tuua sadade tuhandete kroonide väärtuses valuutat.

Läbinud tollikontrolli tsooni rohelise koridori, juhatati ta isiklike asjade tollivaatluseks punasesse koridori, kus tuvastati, et tema pagasis oli eri riikide valuutat kokku 186 142 Eesti krooni väärtuses.

Füüsilistele isikutele on valuuta üle Eesti tollipiiri toimetamisel tollis deklareerimise nõue alates 80 000 Eesti kroonist, mistõttu toll alustas Sposato suhtes kriminaalmenetlust.

Tallinna kriminaalpolitsei on Sposato suhtes menetlemas ka teist kriminaalasja ja on esitanud talle esialgse süüdistuse vara tahtlikule hävitamisele kihutamises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing