Marutõbine kährik ründas lüpsilehmi

11. mai 2001, 08:06

Marutõvest segane kährik tungis Järvamaal Kärevere külas Estonia osaühingu lauta ja hammustas nelja lüpsilehma, enne kui talitajad hullunud metslooma kätte said ja maha lõid, kirjutab Järva Teataja.

Järvamaa veterinaarkeskuse juhataja Ilmar Poll rääkis, et kährik jooksis lauta 5. mai varahommikul. Seda nägid pealt lüpsjad, kes lõid kähriku maha. Loom viidi veterinaarkeskuse laborisse, kus selgus, et ta oli marutõves.

Polli andmetel vaktsineeriti seejärel kõiki Tõnuaadu lauda lehmi, üksnes neli puretud looma tapeti. «Loomi hukata pole praegusel juhul küll kohustuslik, kuid neid tuleb kuus kuud karjast eemal hoida, ja ühistu otsustas hädatapu kasuks,» sõnas ta.

Polli ütlust mööda pole inimestel mõtet karta, et selle lauda lehmade piim võiks neid marutõppe nakatada.

?Teoreetiliselt võib nakkus piima kaudu edasi kanduda, kuid seda pole veel kindlaks tehtud,? selgitas ta. ?Piimakombinaat kuumutab nende lehmade piima, et välistada väikseimgi haiguse leviku võimalus.?

Poll lisas ka, et kogu kari on loomaarsti valve all. Ta soovitas suhtuda juhtumisse tõsiselt ja näha metsast tulevat ohtu. ?Marutõbi pole Eestist kuhugi kadunud ja metsloomad võivad olla nakatajad,? sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing