Laste surmaohtu panijad tabatud

11. mai 2001, 08:04

Politsei tabas eile õhtul inimesed, kes jätsid Tallinnas Kopli vene põhikooli lähedale mänguväljakule kotid kange ravimiga, mis põhjustas vähemalt seitsmele lapsele raske mürgituse, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Selle segaduse eest vastutavad inimesed on kinni peetud ja annavad selgitusi,? ütles eile õhtul Põhja politseijaoskonna ülemkomissar Andre Hansaar. ?Tegemist ei ole meditsiinilise taustaga inimestega.?

Eile õhtul kella seitsmeks oli kiirabi viinud Mustamäe ja lastehaiglasse kokku seitse klofeliinimürgituse nähtudega Kopli last. Kuus neist jõid päeval koolis piima, mille sisse koolikaaslased olid tilgutanud uimastavat ja vererõhku alandavat ravimit. Seitsmes eile õhtul haiglasse sattunud kuueaastane tüdruk sai mürgituse mänguväljakult leitud ampulli närides.

Lastehaigla valvearst Karin Uibo ütles hilisõhtul, et lapsi, kes on mänguväljakul ampulle närinud, tuuakse kindlasti veel ravile.

Põhja politseijaoskonna ülemkomissar Andre Hansaare sõnul on mürgitamislugu lihtsam, kui alguses tundus.

?Lapsed leidsid klofeiiniampullid ja keegi ütles neile, et see on uinuti. Üks söökla korrapidaja pani seda nalja pärast teisele toidu sisse ja teine seejärel salaja esimesele, kolmas kannatanutest koguni ise teadlikult jõi seda, sest talle räägiti, et see paneb pea ringi käima,? rääkis Hansaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing