Börsiülevaade: huvi all EVP ja Hansapank

11. mai 2001, 09:52

Kuna Eesti valitsus võib erastamisväärtpaberite kasutusiga seoses maareformi venimisega pikendada, on viimaste päevade jooksul Tallinna börsil tugeva löögi alla sattunud erastamisväärtpaberi hind.

Suhteliselt väike alla miljoni krooni suurune päevakäive näitas, et müügisurve EVP languse taga olla ei saa. Erastamisväärtpaber, mille eest sai esmaspäeval veel 60 senti kätte, sulgus eile 50,5 sendil ehk 9% kolmapäevasest sulgemishinnast madalamal.
Täna võiks EVP hind stabiliseeruda, kuna 50,5 ja 55 sendini vajunud hinnakäärid on tõesti väga suured.

Börsisüsteemi kogukäibeks kujunes eile viimase nelja kuu suurim 35,9 mln krooni. Palju aitas sellele kaasa üks 14 mln krooni suurune plokktehing Hüvitusfondi IX seeria võlakirjadega.

Hea päev oli eile Hansapanga <GR#EE.HP> aktsial, mis kerkis 13 mln kroonise käibe juures 144 kroonini ehk 1,4%. Kaks nädalat tagasi head kvartalitulemused avaldanud panga aktsia on maaklerite sõnul üles viinud suuremad investorid jõulist kauplemist tõendas ka eilne üle 13 mln krooni suurune päevakäive.

Turg võib spekuleerida ka selle peale, et Hansa- ja Ühispanga suuromanike Swed-banka ja SEBi ühinemiskokkuleppe allkirjastamisel mai lõpus võidakse paika pannakse ka see, milline Eesti suurpank müüki läheb.
Kuna enamikele investoritele kindlustunne ja asjade selgus meeldib oleks uudisel ka aktsiat tõstev väärtus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing