Tehnoloogiaaktsiad pöörasid USAs eile otsa ringi

Peeter Koppel 11. mai 2001, 09:18

Vaatamata kauplemispäeva alguse positiivsetele uudistele Euroopa Keskpanga poolsest intresside alandamisest, investeerimispanga Morgan Stanley järjekordsest optimismipuhangust, mis seekord oli suunatud pooljuhisektori aktsiatele, ning töötuskompensatsiooni taotlejate arvu vähenemisest eelmisel nädalal, läksid tehnoloogiasektori aktsiad päeva lõpuks langusse.

Heade uudiste taustal tekitas müügilaine fakt, et täna on tulekul tarbijausalduse näitaja, inflatsioon ning jaekaubanduse müüginäitajad. Niivõrd olulistele uudistele eelnevalt eelistasid paljud turuosalised oma riske lihtsalt vähendada. Päeva märksõnaks kujunes ?ettevaatlikkus,? kuna ostuhuvi on viimase aja ralli taustal vaibunud, kuid müüa samuti ei soovita, sest oodatakse järgmisel nädalal toimuvat Föderaalreservi vabaturukomitee istungit, mille otsused võivad turgusid taas kergitama asuda.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> sulgus kokkuvõttes 1,29 protsendi võrra madalamal 2128,86 punkti tasemel. Indeksi viis miinusesse suure kapitalisatsiooniga tehnoloogiaettevõtete aktsiate langus. Langejate hulka kuulusid näiteks Cisco <GR#US.CSCO>, Intel <GR#US.INTC> ja Oracle <GR#US.ORCL>.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine lõpetas kauplemispäeva aga 0,40 protsenti kõrgemal 10 910,44 punktil. Indeksi aitas tõusule maailma suurim jaekaubandusettevõte Wal-Mart <GR#US.WMT>, kes suutis oma enam kui aasta avatud olnud poodides aprillis käivet kasvatada keskmiselt 6,5 protsenti

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing