Vaarisa talumaja peab vastama euronormidele

11. mai 2001, 08:06

Ehitusseaduse eelnõu kohaselt peavad sadade tuhandete enne 1990. aastate keskpaika valminud kodude omanikud minema paberitega omavalitsusse ja kinnitama, et nad kasutavad oma maja selles elamiseks, kirjutab Postimees.

Eelnõu nõuab maja kasutusloa taotlemist kõigile enne 1995. aasta 22. juulit valminud ehitistele. Kasutusloa taotluse peab esitama kohalikule omavalitsusele hiljemalt 2004. aasta 1. jaanuariks. Nii peab näiteks eelmise sajandi lõpus vanavanavanaisa ehitatud metsatalu omanik tõestama, et hoone vastab taotletud kasutusotstarbele kehtestatud nõuetele.

Eelnõu ühe ettevalmistaja, majandusministeeriumi ehitusregulatsioonitalituse juhataja Kalev Pikaru sõnul ei olnud enne planeerimis- ja ehitusseaduse kehtimahakkamist 1995. aasta juulis sellist asja nagu kasutusluba olemas.

?Seaduse mõte on see, et ka enne kasutusloa väljaandmist ehitatud ehitised saaksid kasutusloa,? rääkis ta. ?Väga paljude ehitiste otstarvet on muudetud ja võib-olla need ehitised pole nii ohutud. Kasutusloa väljaandmise käigus selgub ka nende ehitiste ohutus.?

Ehitised peavad Postimehele teadaolevalt vastama eurodirektiivi kohaselt kuuele olulisele nõudele - nendele nõuetele peavad varem-hiljem vastama ka näiteks 1980. aastatel viletsate materjalidega ehitatud majad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing