Tanel Raig 15. mai 2001, 00:00

Selle järelduseni jõudsid eile Kihnu vallavolikogu majanduskomisjoni laiendatud koosolekust osavõtjad, arutades saare ja mandri vahelise ühenduse senisest paremaks muutmist.

?Meil on 21. sajand, jätame 20. sajandi tehnika kõrvale,? märkis Tallinna tehnikaülikooli dotsent Aare Uustalu. ?Tuleb investeerida transporti ja see on õige suund.?

Dotsent Uustalu jutu järgi moodustavad parvlaevakuludest 80 protsenti püsikulud. Kui laev seisab, tuleb ikkagi kulutusi teha. ?Käigu kiiremini, käigu rohkem, see tuleb suhteliselt odavam,? väitis ta.

Kihnu vallavolikogu majanduskomisjoni esimees Annely Akkermann möönis, et sõidukid käivad saare ja mandri vahet liiga harva.

Talvekuudel, mil väin jääs, peab ühendust lennuk. Õhuteed pidi veetavad kaubakogused on piiratud, toppab nii ettevõtlus kui turismi arendamine.

Navigatsiooni tippajal ei mahu Kihnu ja Munalaiu vahet sõitvale praamlaevale autod, isegi kohalike ja saare suurettevõtte Kihnu Kala omad.

Soome Lehtonen & Siirilä OY laevaehitusinsener Jyrki Lehtonen kinnitas, et Kihnu väina talveolusid arvestades on tarvis jäälõhkuja tüüpi praami.

Aasta läbi praamiühenduse loomine ja sõidutingimuste parandamine tooks saarele investeerijaid, aitaks elavdada majandust ja turismi, selgitas Kihnu vallavolikogu liige Viljo Vetik.

Kihnu vallavolikogu majanduskomisjoni liikmed pidasid vajalikuks koostada saare transpordikava, et otsustada, kui suurt praamlaeva on selleks vaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing