Börsiülevaade: Hansas väike kasumivõtmine, Norma jätkab tugevnemist

14. mai 2001, 14:27

Peale reedest kiiret tõusu tõmmati täna börsil hinge ning hinnad püsisid enam vähem stabiilsed. Kuigi investorite aktiivsus eelmiste päevadega rauges ei takistanud see päeva lõpuks siiski kätte saamast korraliku 15,5 mln kroonist päevakäivet.

Investorite huviorbiidi all oli täna taas Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis 48 tehingu käigus vastas eelmise nädalalõpu tugevale rallile kerge kasumivõtmisega, odavnedes 0,5% 147,50 kroonini.

Järjekordne hea päev oli aga jällegi ohutusrihmade tootja Norma <GR#EE.NORMA> aktsial, mis tugeva ostuhuvi jätkumisel kosus veel 0,9%, kallinedes 55,30 kroonini. Norma aktsia võib tugevneda veel kuni selle neljapäevani, mil suletakse investorite nimekiri kellel on õigus ettevõtte dividendidele.

Erastamisväärtpaberi <GR#EE.EVP> jaoks möödunud reedel lõppenud vilets nädal asendus täna kerge päiksepaistega. Väärtpaberi ostu- ja hinnanoteeringud jätkasid kokkutõmbumist ning EVP sulgus 53 sendil ehk 5,8% reedest sulgemishinnast kõrgemal.

Mõnevõrra huvituti täna ka lisanimekirjas noteeritud kommivabrik Kalev <GR#EE.KALEV> aktsiatest, mis sulgus täna 16,40 kroonil ehk 7,9% kõrgemal möödunud sulgemistasemest.
Kuigi ettevõtte aktsia hinnanoteeringud päeva jooksul ei muutunud on näidanud ettevõtte viimaste kvartalite jooksul märgatavat rentaabluse kasvu ja muutunud investori jaoks vähem riskantsemaks investeeringuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing