Eesti saab lauluvõistluse korraldamisel erikohtlemise

14. mai 2001, 16:50

Eesti lõi Eurovisiooni lauluvõistluse võitjana Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) jaoks uue olukorra, kus Eestit käsitatakse erijuhtumina ning luuakse tavalisest suurem tugigrupp.

?Eesti ei ole meile veel küll oma jah sõna andnud, kuid tõenäoliselt paneme kokku tavalisest tugevama ja suurema tugigrupi, mis koosneb EBU, BBC ja Taani korralduskomitee esindajatest,? ütles EBU pressiesindaja David Lewis täna.

<pilt#AareUrm.jpg#ETV juht Aare Urm#150#126#0> ?Teame juba praegu, et meie vastus EBUle on jaatav,? ütles ETV juht Aare Urm. ?Meil on siiski neli nädalat aega vastata ning asjad enda jaoks selgeks mõelda,? lisas Urm.

ETV moodustas kuuks ajaks korralduskomitee koosseisus Juhan Paadam, Jaanus Kõusaar finantsilise ning Tarmo Krimm tehnilise poole esindajaina. Urmi sõnul lisandub ka üks läänepoolne konsultant.

Urmi sõnul on laias laastus tegemist lihtsalt ühe telesaate tegemisega, mille puhul on EBU jaoks on kõige olulisemad tehnilised tingimused. ?Ma ei näe põhjust, et EBU peaks Eesti jaoks mingeid soodustingimusi looma, sest 50 miljoni eest endale sellist promot enne Euroopa Liitu astumist niisama osta ei saa.?

Urm lisas, et ta on saanud juba palju telefonikõnesid nii Eesti kui ka lääne firmadelt, kes on huvitatud suursündmuse toetamisest.

?Neid ettevõtjaid on väga palju olnud, kuid ei täpsustaks, sest mul pole nendega veel sellesisulist kokkulepet,? rääkis Urm. Ometigi nimetas ta, et huvi on näidanud Hollandi, Suurbritannia, Saksa, Rootsi ja Soome firmad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing