Urm ja Saku suurhall lubavad kontserdi igal juhul korraldada

14. mai 2001, 08:07

Eurovisioni lauluvõistluse kontserdi korraldamine maksab hinnanguliselt 100 miljonit Eesti krooni. ?Me teeme selle igal juhul ära,? lubavad riigitelevisiooni ja Saku suurhalli juhid Aare Urm ning Jaanus Vihandi nagu ühest suust, kirjutab SL Õhtuleht.

?2002. aasta Eurovisioni lõppkontsert toimub igal juhul Eestis,? kinnitas eile pärastlõunal Eesti Televisiooni juht Aare Urm. ?Seda korraldavad avalik-õiguslik televisioon ja raadio. Me tuleme üritusega igal juhul toime.?

Nelja nädala jooksul peab Eesti Euroopa Ringhäälinguliidule (EBU-le) kirjalikult teatama, kas soovib lõppkontserti korraldada või mitte. Telejuhi sõnul teatatakse korraldamissoovist. Urmi hinnangul ei jää Eurovisioni lõppkontsert raha taha pidama.

?Raha kohta on minult eile õhtul ja täna väga palju uuritud,? ütleb telejuht. ?Vastan nagu papagoi: see kartus on üle paisutatud. Rohkem teeb muret hea ja ladus korraldus, mis peab olema väga kõrgel tasemel.?

Korraldamisrahast maksab 50 miljonit krooni EBU, ülejäänud raha tuleb leida riigieelarvest. ?Lõppvõistluse korraldamist ja sellega kaasnevat hiigeltuntust ei saa muidu 50 miljoniga mitte kusagilt osta,? on Urm veendunud.

?Parem on teenust osta,? seletab telejuht. Ta arvab, et Soome teleasjatundjad tulevad kindlasti appi ka Eurovisioni ajal. Pole võimatu ka see, et lõppkontserdi ülekande korraldamisel aitavad eestlasi rootslased, sakslased või hollandlased.

?Kui Eesti tõesti korraldab Eurovisioni kontserdi, on meie hall tõenäoliselt ainus sobiv paik,? kinnitab aktsiaseltsi Rocca al Mare Suurhall juhatuse esimees Jaanus Vihand. ?Me teeme uksed lahti juba oktoobris. Eurovisioni ajaks on maja sisse töötatud ja see võistlus on igal juhul teretulnud.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing