Rahahäda sunnib pensionäre invaliidiks

15. mai 2001, 08:22

Pensionärid on hakanud massiliselt taotlema invaliididele mõeldud abiraha, ning lootuses saada kuus juurde 200 krooni, paluvad ka paljud enam-vähem terved pensionärid endale keskmise puude määrata, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Pensionäride huvi on tõusnud. Paljud käsitavad seda toetusliiki kui pensionitõusu. Nad ütlevad, et peavad raha saama, kuna neil on haigus,? rääkis sotsiaalkindlustusameti pensionide ja toetuste osakonna nõunik Lydia Tiits.

Tiitsi sõnul on tulnud arsti juurde isegi inimesi, kes pole elus varem seal käinud.

?Toetus on mõeldud puuetega inimestele, kellel on pidev kõrvalabi vajadus. Vanadus või lühiajaline haigus ei ole põhjus toetuse saamiseks.? selgitas Tiits. ?Loomulikult ei saa abivajaduse suhtes 70- või 80aastast inimest võrrelda 40aastasega. Kui 76aastane ei saa teatud asjadega hakkama, tuleb tal pöörduda koduabiteenuse saamiseks kohalikku sotsiaalosakonda.?

Aasta alguses jõustusid puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse sätted ning kolme kuuga kasvas puuetega inimeste toetuse saajate arv veerandi võrra. Kui 1. jaanuari seisuga maksis riik toetust 40 883 inimesele, siis aprilli alguseks oli uue korra põhjal määratud kas keskmine, raske või sügav puue veel ligi 12 000 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing