Eurolauljate preemiad pakub välja Signe Kivi

15. mai 2001, 08:34

Kellele Eesti eurovisioonivõistkonnast kui palju preemiakroone esikoha puhul anda, sõltub suuresti kultuuriminister Signe Kivist, kellelt valitsuskabinet ootab vastavat ettepanekut, kirjutab Postimees.

Pärast Kivi ettepanekut ning peaminister Mart Laari ja rahandusminister Siim Kallase heakskiitu läheb preemiaküsimus valitsuse töölauale otsustamiseks ning pärast seda laekuvadki auhinnasummad Tanel Padari, Dave Bentoni ning grupi 2 XL liikmete pangaarvetele, selgitas valitsuse pressinõunik Priit Põiklik.

?Meie siin Stenbocki majas (valitsuse tööhoone Toompeal - toim) ootame, mida ütleb Suur-Karja tänav (kultuuriministeeriumi hoone asukoht - toim).?

Missugune on laupäeva öösel Kopenhaagenis peetud Eurovisiooni lauluvõistluselt Eestisse esikohaga naasnud meeste auhinnaraha võimalik suurus, ei osanud kultuuriministeeriumi pressiesindaja Reet Weidebaum eile isegi oletada.

?Seda hakkab kultuuriminister homme peaministriga arutama,? tähendas ta. ?Küsimus on selles, et vastav reglement ja traditsioonid selliseks premeerimiseks ju puuduvad.?

Kivi-Laari ettepanekule on enne küsimuse valitsusele otsustamiseks saatmist rahandusminister Kallase heakskiitu vaja aga seepärast, et muud rahastamisallikat peale valitsuse reservfondi preemiamaksmiseks pole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing