Must müüs laulu muusikatööstuse suurimale firmale

15. mai 2001, 08:13

Eesti eurolaulu helilooja Ivar Must sõlmis eile kokkuleppe ?Everybody? kirjastamiseks ja singlina väljaandmiseks maailma suurima plaadifirma Universal Rootsi filiaaliga, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meil on praegu d?entelmenide diil, alla kirjutame lepingule teisipäeval või kolmapäeval,? ütles Must, kes sai ?Everybody? väljaandmiseks viis pakkumist. ?Universali pakkumine oli lõpuks kõige parem,? põhjendas Must valikut. ?Ma poleks eales uskunud, et ma oma elus mõne maailma suurema plaadifirma pakkumisele ei ütlen.?

Universal Music Rootsi juht Gert Holmfred helistas Lauri Laubrele ja palus Mustaga läbirääkimisi alustada kõige esimesena, juba võiduöösel kell kolm.

Holmfred oli laupäeva õhtul Kopenhaageni Parken staadionil ise kohal, Laubre mobiiltelefoni numbri hankimiseks helistas ta Rootsis elavale Universali artistile Maarja-Liis Ilusale.

?Holmfred oli mulle helistades väga ülevas meeleolus ja tahtis kiiresti Mustaga kontakti leida, varem polnud Eesti tänavune eurolaul meil kordagi jutuks olnud,? kõneles Maarja.

?Kui ?Everybody? jõuaks näiteks meile 12 punkti andnud Suurbritannia singlimüügitabelis esikohale, oleks see sama uskumatu või isegi uskumatum kui eurovisiooni võit,? kommenteeris Eesti suurima muusikahulgifirma Pedrobeat juht Sven Aabreldaal. ?See oleks sama hea kui loteriiga kaks korda järjest peavõit saada.? Aabreldaali sõnul oleks Briti singlitabeli esikoht maailma mastaabis veel suurem sündmus kui eurovisiooni võit.

Täna peab ?Everybody? müügisinglite pressimiseks vajalik originaal-helikandja ehk master juba Rootsis olema. ?Tegeleme just kiirkullerfirma leidmisega, kes masteri kibekiirelt Rootsi toimetaks,? ütles Ivar Must eile pärastlõunal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing