Maksumaksjate Liit: maksumaksjate taluvuse piir on ületatud

16. mai 2001, 11:34

Tänases Postimehes teatab Eesti maksumaksjate liit avalikus pöördumises valitsuse ja avalikkuse poole, et maksudega seonduv on ületanud maksumaksjate igasuguse taluvuse piiri.

Alates 1990. aastast on maksuseadusi kehtestatud ja muudetud 227 korral ja alamastme õigusakte 392 korral, kokku 619 korral. EMLi juhatus on seisukohal, et kõigi nende muudatuste tulemusel ei saa enamik maksumaksjatest enam aru, millised maksualased õigusaktid kehtivad ja milline nende redaktsioon hetkel on aktuaalne.
Maksuseadusi tuleb korrastada nii, et maksumaksjal oleks võimalik omada selget pilti maksudeklaratsioonide ja avalduste esitamise ja vaidlustamise tähtaegadest ja nende ametnike vastuse saamise ajast.

EMLi juhatus on seisukohal, et maksualaste õigusaktide vastuvõtmist tuleb planeerida 2-3 aastat ette, kusjuures kehtima hakkavad õigusaktid tuleb avaldada vähemalt pool aastat enne nende kehtima hakkamist.

Samuti peavad kõik maksumaksjate seisukohad seaduste muudatuste osas olema rahandusministeeriumi või muude ametnike poolt läbi arutatud ja esitajatele vastatud, kas neid arvestatakse või jäetakse arvestamata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing