Pärnu lõbustuspark läheb müüki

16. mai 2001, 08:50

Homme arutab Pärnu linnavolikogu eelnõu, mille järgi korraldatakse sügisel konkurss lõbustuspargile investori leidmiseks, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu linnavalitsuse avalike suhete nõunik Romek Kosenkranius rääkis, et lõbustuspark vajab investorit, kes paigutaks sinna raha ja ehitaks sellise pargi, mis rahvast ligi tõmbaks.

?Praegused atraktsioonid on moraalselt ja tehniliselt vananenud ning lõbustuspark ei meelita enam lapsi,? rääkis Kosenkranius. ?Pealegi tuleks park varem või hiljem niikuinii sulgeda.?

Atraktsioonide pargi juhataja Paul Ojaste arvas, et pargile on investorit väga raske leida. ?Kui ärimehed näeksid raha teenimise võimalust, oleksid nad juba ammu siin,? sõnas ta.
Ühe võimaliku lahendusena mainis Ojaste, et linn võiks pargi ise korda teha ning siis rendile anda.

Kosenkranius ütles, et selline idee on vastuolus linnavalitsuse poliitikaga, mille järgi linn astub äriühingutest välja ega moodusta enam uusi. Tema sõnade järgi linnavalitsusel atraktsioonide pargi tuleviku kohta peale investori leidmise muud ideed ei ole.

Üksteist aastat parki rentinud ja hooldanud Ojaste leidis, et tulevikus peaks lõbustuspark olema mõeldud ennekõike väikestele lastele.

Soetada tuleks kolm-neli uut lastele mõeldud atraktsiooni ning vanad masinad ajapikku välja vahetada. Selleks kuluks tema hinnangul vähemalt 1,5-2 miljonit krooni. Suurtest atraktsioonidest jätaks Ojaste alles vaateratta ning muretseks ka ühe uue.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing