Viljandi ATP kaalub oma kaugliinide saatust

16. mai 2001, 08:55

Paljude bussiliinide oodatava kaotamisega läheb tõenäoliselt kaasa ka Viljandi ATP, kel on plaanis üks kaugliin sulgeda ja kahel marsruuti lühendada, kirjutab Sakala.

Aktsiaselts Sebe suleb juunis 14 kaugliini ja Pärnu ATP on lubanud sulgeda kuni kümnendiku oma kaugliinidest. Kummagi firma esindajad ei osanud Sakalale öelda, kas kaotatakse ka mõni Viljandimaalt läbi sõitev liin, sest selles osas pole veel täit selgust.

'Praegu on löögi all just Lõuna-Eesti, kus rahvast liigub vähem kui suurte linnade vahel,' rääkis Viljandi ATP peadirektor Ady Anijärv. Et siinne bussipark pole sellekohast taotlust veel esitanud, siis ei tahtnud direktor sulgemisohus ja muudetavaid liine veel nimetada. Need peaksid tema sõnul selguma kuu aja jooksul.

Peadirektori jutu järgi on Viljandi ATP-l mitu kahjumiga töötavat kaugliini, kuid praegu püütakse maakondadega läbi rääkida nende säilitamise asjus. 'Näiteks Valga maavalitsus toetab meid Tõrva-Valga-Võru liini käigushoidmisel,' lisas Anijärv.

Samal ajal, kui teised firmad kaaluvad kaugliinide sulgemist, kavatseb Suure-Jaani Bussist loodud aktsiaselts Taisto Bussid hoopis uusi liine teha.

'Tahame avada hommikuse Viljandi-Tallinna ekspressliini ja liinile number 78 Antsla-Valga-Viljandi-Tallinn taotleme veel üht lisaringi, sest sõitjaid jagub,' oli firma asedirektor Riho Kartau optimistlik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing