Kunstimuuseumi nimel läheb saja miljoni lootuses müüki 11 maja

16. mai 2001, 08:10

Uue kunstimuuseumi ligi pool miljardit krooni maksva ehituse rahastamiseks müüb kultuuriministeerium oma maja ja veel kümme hoonet Tallinnas, lootes tehinguilt teenida kuni sada miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Enamik müüdavaid hooneid on ka praegu kunstimuuseumi käsutuses, kuid muuseumi direktori Maarika Valgu sõnul pole pärast uue kunstimuuseumi valmimist neist enam ühtegi vaja.

Ainult muuseumi praeguse peahoone, Rüütelkonna hoone müümisest oleks Valgul kahju. ?See on Tallinna üks esinduslikumaid hooneid, mille baltisakslased poolteist sajandit tagasi esindushooneks ehitasid ning see sobiks näiteks presidendi residentsiks,? rääkis Valk. ?Kunstimuuseumiks see hoone ei sobi ning me ei vaja seda tulevikus.?

Üheteistkümnest hoonest viis on hetkel peaaegu tühjad. Esimestena lähevad tõenäoliselt müüki endine Kommunaalprojekti maja Laial tänaval ning endise EKP Kirjastuse laohooned Betooni tänaval.

Kunstimuuseumi ehituseks on ministeerium valmis müüma ka oma hinnalise, ligi 10 000-ruutmeerise pinnaga kinnistu südalinnas. Kultuuriministeeriumi kantsleri Margus Allikmaa sõnul ei kavatse ministeerium pärast maja müüki siiski mujale kolida, vaid jääb vähemalt kümneks aastaks nullrendiga senistesse ruumidesse.

Kõigi hoonete müügiga ei ole tulikiire, sest muuseumi ehitus vajab kõige suuremaid summasid alles 2003.-2004. aastal.

Ekspertide hinnangul on üheteistkümne hoone tavaväärtus üle 63 miljoni krooni. ?Oleksime õnnelikud, kui teeniksime müügist kokku sada miljonit krooni,? ütles kantsler Allikmaa kõrgematele turuhindadele lootes.

Hoonete müügi lihtsustamiseks ja kogu kunstimuuseumi ehitamise rahastamise korraldamiseks asutab kultuuriministeerium sihtasutuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing