Börsiülevaade: turg ootab intressikärpest kuumemaid uudiseid

16. mai 2001, 09:53

USA Keskpanga 0,5%ne intressikärbe ei ole suutnud välisturge mõjutada ei siin ega sealpool suurt lompi.

Stabiilseid aktsiahindu suudavad maaklerid põhjendada peamisele vaid sellega, et investorid olid USA Keskpanga intressikärpe juba aktsiahindadesse arvestanud.

Nii jätkab turg liikumist, oodates uusi ettevõtete kvartalitulemusi ja suurriikide majandusnäitajaid, millest viimaste hulgas võib välja tuua täna avaldatava USA eelmise kuu tarbijahinnaindeksi.

Eilne kauplemispäev Tallinna börsil oli enam vähem Euroopa börside koopia, kus aktsiahindadel kindel liikumissuund puudus ja börsi päevakäive jäi võrreldes eelnevate päevadega tagasihoidlikuks. Meie börsil oli see tingitud suurema ostujõu puudumisest, suurematel turgudel veeti aga päeva õhtusse USA Keskpanga istungi ootamise tähe all.

Korralik päev oli eile kinnisvara arendusega tegeleva Pro Kapitali <GR#EE.PRO> aktsial, mis kosus päevaga 4%, sulgudes 51,50 kroonil.
Üllatustlikult tõusis päevaga aktsia likviidsus, mille tulemusena kuivas aktsia ostu- ja müügihinna vaheline hinnakäär päevasiseselt kõigest 10 sendini. Päeva lõpuks kerkinud aktsia ostuäär (51,70 krooni) tähistas aga parimat hinda, mida aktsia eest kunagi on pakutud.

Hinnanoteeringute kokkutõmbumist on viimasel ajal märgata ka teiste vähem likviidsete aktsiate puhul. Positiivse üllatusena ka lisanimekirjas, kus Kalevi <GR#EE.KALEV>, Baltika <GR#EE.BAL> ja Farmaatsiatehase <GR#EE.FARMA> aktsia hinnakäärid on tõmbunud vaid poole krooniseks.

Küllap Tallinna börsi poolt alandatud aktsiate miinimumkogused ja väiksemad hinnasammud hakkavad lõpuks andma ka tulemusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing