USA aktsiaturud avanesid miinuses

Peeter Koppel 16. mai 2001, 15:52

Föderaalreservi eilne järjekordne agressiivne käik baasintressi 0,5protsendipunktilise langetamise näol ei suutnud Ühendriikide aktsiaturge tänase kauplemispäeva alguses tõusule sundida.

Esiteks olid turud juba arvestanud, et Fed langetab baasintressi 4le protsendile. Teiseks hakkavad tasapisi üles kerkima mured USA majanduse tervise pärast, sest kui Fed niivõrd agressiivselt intresside kallale on asunud, siis tõenäoliselt peab ta maailma suurima majanduse pärast üpriski mures olema. Sellisteks järelduseks andis põhjust intresside langetamise otsusega kaasnenud negatiivse alatooniga kommentaar.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> oli kella 15.50 seisuga kaotanud 0,49 protsenti ja liikunud 2075,26 punkti tasemeni.

Tehnoloogiaettevõtete kasumite edasise arengu osas tekitas muret maailma suurima mikrokiipide tootjate varustaja Applied Materialsi <GR#US.AMAT> kesine kasum ning käesoleva majanduskvartali kasumi suhtes antud hoiatus.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine aga oli kell 15.50 liikunud 0,21 protsendiga miinuspoolele 10 849,87 punktile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing