Eesti Posti abil püüab Ühispank maainimesi

16. mai 2001, 08:12

Ühispank astub Hansapanga kandadele - püüdes korvata konkurendi suuremat kontorite arvu, punub Ühispank juba poolteist aastat oma hiiglaslikku võrku Eesti Posti katuste all, kirjutab Postimees.

Pärast pikemat eeltööd alustavad Ühispank ja Eesti Post täna Postipanga turunduskampaaniat - praegu saab 48 Eesti Posti kontoris teha reaalajas Ühispangas tehinguid ning sõlmida lepinguid. Kontorite võrk kasvab - praegu on elektroonilisi Postipankasid juba 48, aasta lõpuks aga juba kuni 80.

Kahanevate paberkirjavahetustuludega Eesti Posti rohkem kui 500 kontorit pakuvad piiramatut võimalust Ühispangale - postifirma peadirektori Tarmo-Jaan Tõeleidi kinnitusel võib elektrooniliste Postipankade arv kasvada kuni 150ni, rääkimata 443 juba olemasolevast mitteelektroonilisest Postipangast.

Nõo sidejaoskonnas on elektrooniline Postipank juba eelmise aasta algusest, eile terminali kasutama õppinud Tiiu Valgepea sõnul on 12 krooni maksmine sularaha väljavõtmise eest kallim kui linna sularahaautomaadi kasutamine. Samas on see tema hinnangul siiski parem kui pangakontori täielik puudumine Nõos.

Eesti Posti vanemspetsialisti Anu Rannula sõnul on Postipank Ühispanga ja Eesti Posti äriprojekt. ?See võimaldab teha pangatehinguid peaaegu kõikides Eesti Posti sidejaoskondades üle Eesti,? rääkis Rannula. Eesti Posti saab ühtlasi ka Ühispanga kontorina kasutada 491 jaoskonnas üle Eesti, seejuures jagunevad kontorid kaheks - elektroonilisteks ja mitteelektroonilisteks postipankadeks.

Postipanga tarkvara ja oskusteabe maksab kinni Ühispank, online-ühenduse, arvutid ning töötajate palgad aga Eesti Post. Jooksvate tehingute eest teenib Eesti Post teenustasudega, Ühispanga lepingute sõlmimise eest maksab aga postifirmale pank.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing