Ministeerium lubab inimestel siiski oma maja ehitada

16. mai 2001, 08:08

Majandusministeeriumis koostatud ning avaliku kriitika osaliseks saanud uue ehitusseaduse eelnõusse viiakse ministeeriumi poolt sisse täiendused, mis lubavad eraisikutel siiski eramut ise ehitada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Uue ehitusseaduse eelnõu praeguse sõnastuse kohaselt oleks suuremate kui 60ruutmeetriliste individuaalelamute ehitamine eraisikutele keelatud ning lubatud vaid ettevõtjatele, kes on kantud registrisse.

Majandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhi Karin Varkeli sõnul oli nimetatud 60 ruutmeeti piir eelnõus paika pandud esialgse suurusena, mida oli ministeeriumil kavas arutelude ja diskussioonide käigus hiljem muuta. Tema sõnul pehmendatakse täiendustega ise ehitajatele antud õigusi ning kohustusi.

Keila linnapea Leino Mägi, kellel on hetkel endal majaehitamine pooleli, ütles, et pole uut ehitusseaduse eelnõud lugenud, kuid avalikule informatsioonile tuginedes peab eelnõud absurdseks.

?Olen täiesti päri minister Raskiga, kes ütles, et sellist seadust ei saa vastu võtta,? märkis Mägi. Tema sõnul tähendaks inimestelt majaehitamise õiguse äravõtmine tagasilööki eelkõige kohalikele omavalitsustele, kelle poole hakkaksid elanikud oma muredega pöörduma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing