Pärnu saab muuseumimaja

16. mai 2001, 08:51

Pärnu linnavalitsus otsustas mitte müüa Nikolai 8 hoonet, vaid rajada sinna linnamaja, kus asuks muuseum, seltside kokkusaamiskoht ja festivalide staabid, kirjutab Pärnu Postimees.

Linnavarakomisjon leidis juba möödunud suvel, et Nikolai 8 maja pole linna valitsemiseks vaja, kuid tollal sellele uut funktsiooni pakkuda ei osanud, ütles linnavalitsuse avalike suhete nõunik Romek Kosenkranius.

Möödunud aasta 1. oktoobrist, kui kultuurirahvas oli Rüütli 21/23 kolinud, jäi aastaid kultuuri teenistuses olnud maja tühjaks. ?Sel ajal oli maja saatuse suhtes mitu plaani, kõige radikaalsem oli see müüa,? rääkis Kosenkranius.

Müügi poolt polnud ei linnavalitsus ega ükski sel teemal ajakirjanduses sõna võtnu. ?Olulist rolli mängis otsuse juures, et 18. sajandi esimesel poolel ehitatud tollase linna komandandi maja on muinsuskaitseliselt hinnatud eriti väärtuslike hoonete kategooriasse,? rääkis nõunik.

Kosenkraniuse hinnangul mängis maja tuleviku otsustamisel olulist osa Hilja Treubergi Pärnu Postimehes ilmunud ettepanek, et majas võiks asuda linna valitsemise muuseum.

Praeguseks ongi üldjoontes otsustatud, et alumisele korrusele tulevad linnamuuseumi ruumid.

?Linnamajas võiks meer linna külalisi vastu võtta ja neile isegi pidulikke lõunaid pakkuda,? lausus Kosenkranius.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing