Telia võib Telenori ja Tele Danmarki ühinemise nässu ajada

Peeter Koppel 17. mai 2001, 11:38

Norra ja Taani telekommunikatsioonioperaatorite Telenori ja Tele Danmarki ühinemisplaanid on sundinud Financial Timesi andmetel Rootsi sama ala suurtegijat Teliat tõsiselt mõtlema, kuidas säilitada oma juhtivat positsiooni regioonis.

Põhjamaade suurim telekommunikatsioonioperaator Telia oleks analüütikute hinnangul Tele Danmarkile hoopis parem kosilane kui Telenor, sest Telia on Netcomi kaudu nii Rootsis kui Norras juba kanda kinnitanud. Telial oleks Põhjamaades domineeriva positsiooni saavutamiseks vaja laiendada ennast ainult Taani ning Soome dimensioonis. Deutsche Bank?i analüütiku Peter Kurt Nielseni hinnangul oleks kõige loogilisem valik Telia jaoks just Tele Danmark.

Soome suhtes on viimasel ajal spekuleeritud võimalusele nagu võiks Teliale huvi pakkuda Soome suuruselt teine operaator Elisa Communications. Lisaks sellele ei ole Telenori esindaja sõnud sugugi kindel, et Telenori ja Tele Danmarki ühinemine kindlasti ka teoks saab. Telenor on lihtsalt huvitatud laienemisest ning ettevõtte esindaja sõnul kaalutakse selleks kõiki võimalusi. Kõik see on käivitanud spekulatsioonid nagu planeeriks Telia teha USA SBC Communicationsile Telenoriga konkureeriva pakumise Tele Danmarki 42protsendilise osaluse ostuks. Telia on siiani olukorra kommenteerimisest keeldunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing