Tartu lennujaama müük ebaõnnestus kolmandat korda

17. mai 2001, 14:32

ASi Tartu Lennujaam eelläbirääkimistega pakkumuste esitamise tähtajaks ei laekunud täna ühtki pakkumust, ütles erastamisagentuuri erastamisüksuse direktor Valler Peegel.

'Meie järgmine käik on võtta Tartu Lennujaam erastatavate ettevõtete nimekirjast maha,' kommenteeris Peegel nurjunud pakkumist. 'Teede- ja sideministeeriumi otsustada jääb, mis Tartu lennujaamast saab.'

Tartu lennujaama on püütud erastada kolm korda. 1996. aastal laekus üks pakkumus, kuid kuna pakkuja nõudis riigipoolse dotatsiooni jätkumist, ostu-müügilepinguni ei jõutud.

Teisel erastamiskatsel, eelmise aasta detsembris ei laekunud ühtki pakkumust.

Tartu lennujaama juhataja Rein Margi andmeil oli ettevõtte eelmise aasta käive 3,3 miljonit krooni. 'Kokkuvõttes jäime 87 000 krooniga miinusesse,' sõnas Mark. Tartu lennujaam sai mullu riigilt dotatsiooni 2,2 miljonit krooni ja teenis ise veidi üle 1 miljoni krooni.

Margi andmeil toimus Tartu lennuväljal eelmisel aastal 1035 lendu. 3688 lennuoperatsioonist olid 2814 õppelennu operatsiooni.

'Lende oli mullu veidi vähem kui 1999. aastal, sest õppelende teisest poolaastast riik enam ei finantseerinud,' ütles Mark.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing