Teede olukord ei luba piirkiirust tõsta

17. mai 2001, 08:27

Maanteeamet kavatseb tõsta suvist piirkiirust varasematest aastatest suuremal hulgal kilomeetritel, kuid talvekahjustuste likvideerimise tõttu ei saa enamikul teedest niipea veel suvist kiirust lubavaid märke üles panna, kirjutab Postimees.

Alates teisipäevast on kiirem sõit lubatud kümnel teelõigul Tallinna-Narva, Tallinna-Tartu, Tallinna-Pärnu, Pärnu-Rakvere-Sõmeru, Valga-Uulu, Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla ja Võru-Mõniste-Valga maanteedel, ühtekokku 77,4 kilomeetril.

Teedevalitsused taotlesid tänavuseks suveks kiirusepiirangute tõusu rekordilisel 531,9 kilomeetril, millest 69 kilomeetril on lubatud sõita 110 km/h.

Enamik piirkiiruse tõstmistest leiab aset veel maikuu jooksul, mõned teelõigud avatakse kiiremaks sõiduks alles juunis ning osadel teelõikudel jääb nende kehva seisukorra tõttu kihutamine sel aastal üldse ära.

Maanteeameti liikluskorralduse osakonna peaspetsialist Arvo Raedla ütles, et mitmed teelõigud, millel võis eelmistel aastatel lubada kiiremini sõita, ei vasta enam kehtestatud nõuetele.

Raedla tõi näiteks Pihkva-Riia maantee Murati ja Luhamaa vahel, kus teekate on muutunud ilmselt vajumise tõttu aastatega järjest ebatasasemaks ja arvukate põikipragudel loksumine meenutab juba mööda redelit sõitmist.

Siiski plaanib maanteeamet tänavu võrreldes mullusega kiiremini sõitmiseks avada umbes 60 kilomeetrit rohkem teid kui mullu. Nende hulgas on möödunud aastal korralikult renoveeritud teelõigud, aga ka paar päris uut lõiku, nagu näiteks Tallinna-Narva maanteel Valgejõe esimese ja teise sissesõidu vaheline lõik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing