Jüri Mõisa sõber Meelis Lao kohtus korduvalt Vene allilmajuhi Mogilaga

17. mai 2001, 08:29

Mogila nime all tuntud Peterburi allilma üks tunnustatumaid autoriteete Konstantin Jakovlev on aastaid käinud Eestis, kus ta on suhelnud Meelis Lao ja tapetud Mait Metsamaaga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Viimase kolme aasta jooksul piirivalve andmetel viis korda Eestis käinud Mogilale vormistas vähemalt ühe korra küllakutse turismifirma Baltic Tours, mille juht oli Tallinna abilinnapea Metsamaa.

Mogila kohtumise Laoga ühes Tallinna ööklubis fikseerisid Eesti Päevalehe andmetel Eesti eriteenistused.

Eesti eriteenistuste infot kinnitasid ka anonüümsust palunud Peterburi siseasjade osakonna töötajad ning Peterburi ajakirjanikud. Nende väitel on Mogila vahendanud Meelis Lao kütusetransiidi äri. Ilmselt on Mogilal tekkinud suuremad ärihuvid Balti ja Skandinaavia riikide suunal.

Kostja ?Mogila? armastus Eesti vastu kasvas viimastel aastatel niivõrd suureks, et ta abiellus endast paarkümmend aastat noorema naisega. Riina Jakovleva (26) kandis enne abiellumist eesti perekonnanime Jüris ja on Eesti kodanik.

Fiktiivsete abielude kaudu on Eestis elamislube saanud aja jooksul mitmed Venemaalt tulnud kuritegelike rühmituste liidrid. Kostja ?Mogila? ei pea isegi fiktiivset abielu sõlmima.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing