Tartu suurvangla saab täna nurgakivi

17. mai 2001, 08:36

Täna pärastlõunal panevad riigikogu esimees Toomas Savi ja justiitsminister Märt Rask nurgakivi järgmise aasta lõpuks valmivale Tartu vanglale, kirjutab Tartu Postimees.

Tellija volitatud isik ASi Telora-E juhataja Valter Napits kinnitas aprilli lõpus justiitsministeeriumile, et praegu ei ole ehitusel probleeme, mis vääriksid erilist sekkumist.

?Üksikuid mahajäämusi on, kuid nii suure objekti puhul on see normaalne,? lausus Napits eile. Ta lisas, et tähtaegadega raskusi ei teki, pigem võib vangla valmida plaanitust varem.

Kevadel lõppesid ehitusplatsil täitetööd, mai alguseks sai maasse suurem osa hoonete ning piirde alustest vaiadest.

Tuleval esmaspäeval algavad eeluurimisalustele mõeldud hoones montaa?itööd, lubas vanglat ehitava firma Skanska EMV üks objektijuhte Hillar Saaroja.

Vangid hakkavad elama 10 ruutmeetri suurustes üksikkambrites, milles on du?inurk, tualett, nari, laud, tool ja riidekapp või nagi. Eeluuritavatele mõeldud kambreid tuleb pisut üle kolmesaja, süüdimõistetute kambreid 176, loetles Napits.

Seega on vanglas kohti isegi vähem kui 500 vangile, ehkki eelmise aasta lõpuni rääkisid justiitsministeeriumi ametnikud kuni 1000 kinnipeetava ajutisest paigutamisest Tartu vanglasse.

Vanglaala katab ligi 95 000 ruutmeetrit - umbes viieteistkümne Tartu Raekoja platsi suuruse territooriumi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing