Kallas kärpis ministrite rahasoove

17. mai 2001, 08:29

Uue riigieelarve kokkupanemist juhtiv rahandusminister Siim Kallas esitas eile oma kolleegidele valitsusest tõsise väljakutse, saates neile ministeeriumide tuleva aasta kulutuste esialgsed summad, mis jäävad ministrite rahasoovidele tublisti alla, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Need piirsummad on saadud kolmeprotsendilise vähendamisega, mis äratab teistes ministrites suurt protesti,? ennustas Kallas. ?Rahandusministeerium näeb aga võimalusi, kust kokku hoida. Meie moraalne kohustus on pidada silmas maksumaksja huve ning kulutusi ratsionaliseerida.?

Kallase sõnul on tegu tundlike lähtenumbritega, mis ei pruugi sellisteks jääda. See pole 2002. aasta eelarve, vaid dokument, millest saab eelarve kokkupanemise alus. ?Ees on tulised vaidlused,? lisas ta.

Kõige enam ? tervelt 843,5 miljoni krooni võrra suureneb järgmisel aastal pensionikindlustuse eelarve. Võrreldes tänavusega saab sotsiaalministeeriumi valitsemisalas olev haigekassa ravirahaks juurde üle 600 miljonit krooni.

Kaitseministeeriumi eelarve kasvab poole miljardi krooni võrra, tänu millele jõuab kaitsekulutuste osakaal kahe protsendini SKTst. ?

Suuremad rahandusministeeriumi heakskiiduta jäänud lisataotlused puudutavad sotsiaalvaldkonda, haridust ja regionaalarengut. Kallasel seisavad ees tõsised väitlused lastetoetuste tõstmise ja tööhõive programmide eest võitleva sotsiaalminister Eiki Nestori ja õpetajate palgatõusu kaitsva haridusminister Tõnis Lukasega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing