Eurokangelased pääsemas esimeste popmuusikutena postmargile

17. mai 2001, 08:23

Eesti Post plaanib välja anda eesti eurolauljate Tanel Padari ja Dave Bentoni fotoga ja erimargiga postkaardi. See oleks esimene kord, mil eesti popmuusikud margile pääsevad, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mõte tekkis juba võiduööl,? ütles Eesti Postmargi tegevdirektor Heldur Unt. ?Nüüd sõltub kõik kooskõlastamistest ? kas eurolauljad ise asjaga nõus on.? Varem ei ole eesti popmuusikud Undi sõnul margile pääsenud seetõttu, et neil pole olnud piisavalt kõnekaid saavutusi. ?Eurovisiooni võit on väga eriline sündmus mitte ainult meie muusikute, vaid kogu Eesti jaoks,? ütles Unt.

Eesti laulu esitaja Dave Bentoni sõnul pole margi ja postkaardi tegemine halb mõte, aga kõik sõltub sellest, kas post ja lauljad tingimustes kokkuleppele saavad. ?Päris nii ei saa asju ajada, et teised inimesed teenivad tänu meie tuntusele raha, meie istume kodus ja naeratame, aga tulu sellest ei saa,? arutles Benton.

?Neid postkaarte ei jagata ju tasuta, vaid müüakse raha eest ja meile kuulub teenitavast tulust oma osa,? märkis laulja. ?Markide levikuga kaasneva populaarsuse ja tähelepanu vastu ei saa meil samas loomulikult midagi olla.?

Undi sõnul soovib Eesti Post anda meie eurolauljatest välja spetsiaalse fotoga postkaardi peale trükitud margiga, mis hakkaks maksma umbes kaheksa krooni. ?Filatelistid nimetavad seda tervikasi,? ütles Unt. ?Eraldi tavalist marki me välja ei anna, sest selle trükkimiseks kuluks rohkem aega.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing