Tippjuhid üllatasid tasuta interneti ideega 2004. aastaks

17. mai 2001, 08:30

Eesti tippjuhid astusid eile avalikkuse ette ideega muuta aastaks 2004 ligipääs internetile kõigile tasuta hüveks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vaata Maailma projekti eestvedamisel kogunes üleeile ja eile Pärnus Eesti 27 juhtivat visionääri ja otsustas mõttetalgute käigus, et ligipääs internetile peaks saama avalikuks hüveks nagu teedevõrk. See tähendaks, et baastasemel internetile ligipääsu ehk sissehelistamisteenuse eest poleks vaja maksta.

Projekti Vaata Maailma juht Alar Ehandi sõnul tuleb sellel teemal valitsuse ja ühiskonnaga suur kemplemine.

?Kõigile vaba ligipääs internetile ja oskus seda kasutada on tohutu sääst,? nimetab peaministri nõunik Linnar Viik. Tema sõnul tuleb järgmised 2,5 aastat pühendada ühiskonna koolitamisele ja alles seejärel on reaalne, et internet muutuks tasuta võimaluseks ning inimesed annavad majandusele rohkem tagasi, kui võtavad.

Eesti puhul võib hetkel rääkida 250 miljonist minutist sissehelistamisest kuus, aastas kulub selleks 700 miljonit krooni.

Kommunikatsioonihinnad langevad kiiresti. Viik peab otstarbekaks internetikulude kajastamist riigieelarves.

Projekti Vaata Maailma juht Alar Ehandi sõnul käib jutt üksnes sissehelistamisteenusest. ?Muude teenuste eest peaks ikka maksma, samamoodi on ka teedekasutusega,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing