Tauno Tuula meelitab turiste Viljandisse mängupulmadega

17. mai 2001, 08:53

Viljandi Kultuurikolled? ja Centrumi ärikeskuse omanikud kavatsevad hakata Viljandisse turiste meelitama, pakkudes neile osalemist rahvuslikus mängupulmas, kirjutab Sakala.

?See on lihtsalt üks viis, kuidas turiste Viljandisse saada,? ütles ärimees Tauno Tuula. Tema ja Centrumi teine omanik Tiit Maisa on idee autorid, vedajad ja rahastajad. Kolled?i inimesed sisustavad õhtu tegevusega ja leiavad ka peaosalised.

'Mängupulmi, kus pruut ja peigmees tegelikult ei abiellu, on korraldatud varemgi, kuid meie tahame sellest kujundada toote,' selgitas Tuula.

Projekt 'Kultuuriõhtu eesti pulmas' pakub võimalust jälgida eesti pulma ja olla seal külaliseks. Esimene pulmapidu on kavas pidada 16. juunil ja peigmeest hakkab seal mängima Ott Tammsalu, kes õpib kultuurikolled?is teisel kursusele huvijuhtimist.

Iga ?külaline? peab pulma pääsemiseks pileti lunastama. Tuula sõnul peaks ühele üritusele tulema vähemalt 50 külalist, kuid pileteid ei müüda üle 100.

?16. juunil on kavas nii-öelda tooteproov, kuhu soovijad võivad osta 200kroonise pääsme,? rääkis ärimees. ?Sellest selgub, kas idee üldse kõlbab ja kui palju peaks maksma pilet, sest proovi pileti hind katab ainult toidu maksumuse.?

Tuula sõnul algab stiililt seitsmekümnendaid meenutav pulm kirikliku laulatusega, millele järgnevad kombekohane pulmarong ning pidu Jahilossis. Pulmalised jaotatakse pruudi ja peigmehe sugulasteks.

Pulmaetenduse juhi, Viljandi Kultuurikolled?i õppejõu Ene Lukka sõnul mängitakse maha keskmine nn süldipulm koos kõige selle juurde kuuluvaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing